چگونه با همسر خود رفتار كنيم

  تبلیغات

چگونه با همسر خود رفتار كنيم

    1391/05/05

 


«برخی چنان به عیب‌جویی مشغول می‌شوند گویی که در جستجوی گنج هستند.»

                                                                                    فرانسیس اوالش

 

 

اگر دائم احساس کلافگی می‌کنید، احساس تنهایی رهایتان نمی‌سازدو یا خود را مسئول تمامی امور می‌دانید، پس این کتاب یک هدیه‌ی ارزنده برای شماست. اگر خود نیز واقف شده‌اید که در اغلب مواقع سعی در کنترل همسرتان دارید و یا مدام او را به باد انتقاد می‌گیرید، پس خودتان باید دست به کار شوید و اقداماتی در جهت حفظ صمیمیت و آرامش در زندگی‌تان انجام دهید. البته مبادا منظورم را به اشتباه دریافت کنید و خود را مسئول همه‌ی مسائل و مشکلات زندگی زناشویی‌تان بدانید. شوهر شما هم باید در زمینه‌های متعددی رفتار خود را اصلاح کند و این چیزی نیست که کنترلش در دستان شما باشد. تلاش بیهوده نکنید، شما هرگز
نمی‌توانید او را تغییر دهید. تنها و تنها کاری که می‌توانید انجام دهید، این است که رفتار خود را تغییر دهید. من می‌توانم حامل خبر خوشی برایتان باشم: «با شناسایی مشکلات خود،در مسیر بهبود آنها گام بردارید.» من خودم به این نتیجه رسیدم که به جای هدر دادن وقتم و فکر کردن به اینکه همسرم چه باید بکند، همه‌ی نیرو و توانم را برای بهبود سعادت و خوشبختی خود متمرکز سازم. هدف من ترک کردن عادت کنترل بود و به جای اینکه به بیرون از خود متمرکز شوم، حواسم را متوجه درون خود ساختم.

شما را نیز تشویق می‌کنم که در راستای همین مسیر گام بردارید.


چگونه زنان دیگر هم، مسیر سرسپردگی را انتخاب کردند:

 

در اولین فرصت، سعی کردم این فلسفه را برای برخی از دوستانم توضیح دهم. آنها را تشویق کردم این شرایط را در زندگی زناشویی‌شان محک زنند. آنها از برنامه‌ی من استقبال کردند و زندگی خود را متحول ساختند. به زودی یک گروه پنج نفره از زنان سرسپرده، ماهی یک بار در خانه‌ی من گرد هم می‌آمدیم. به تدریج زنان دیگری به گروه ما ملحق شدند و این دایره بزرگ و بزرگ‌تر شد. جالب بود که با برخی از آنها کمترین سابقه‌ی آشنایی نداشتم. زنان بسیاری تماس می‌گرفتند و می‌خواستند بدانند چگونه می‌توانند زندگی زناشویی‌شان را متحول سازند. زمانی که احساس کردم تعداد زنان شرکت کننده به حدی رسیده است که دیگر امکان تشکیل جلسه در خانه‌ام وجود ندارد، کارگاه‌های آموزش زن سرسپرده را دایر کردم. در این کارگاه‌ها چگونگی ترک کردن عادت کنترل و رسیدن به موفقیت، به آنها آموزش داده می‌شود.

امروزه هزاران زن از اصول سرسپردگی تبعیت می‌کنند و توانستند به صمیمیتی که سال‌ها انتظار آن را می‌کشیدند، برسند. اکنون آنها در شرایطی قرار گرفته‌اند که بی‌جهت خود را مسئول همه‌ی امور نمی‌دانند. در این کتاب، سرگذشت بسیاری از این زنان را به عنوان مثال بیان کرده‌ام. تمام مطالب برگرفته از واقعیت است و تنها به رسم امانتداری اسامی تغییر یافته‌اند.

وقتی که سرسپردگی جایز نیست:

همسرتان با انجام دادن کارهایی شما را عصبی می‌کند؟ همسر من هم مانند همسر شما کامل نیست و مثل همه، ایرادهای فراوانی دارد. در فراز و نشیب زندگی، برخی اوقات به قدری زیر فشار مشکلات مچاله می‌شدم که احساس می‌کردم حتی یک روز هم نمی‌توانم دوام بیاورم، اما در لا به لای همین مشکلات، فهمیدم که شوهرم مرد خوبی است.

چگونه می‌توانید دریابید که همسرتان مرد خوبی است؟

در زندگی زناشویی در برخی شرایط، ادامه‌ی زندگی به صلاح نیست و من به یقین معتقدم باید آن را پایان داد. اما تنها کسی که می‌تواند در این مورد قضاوت کند، شما هستید.

در موارد زیر سرسپردگی جایز نیست:

وقتی مورد ضرب و شتم همسرتان قرار می‌گیرید:

آیا زمانی که امنیت و سلامتی شما به خطر می‌افتد، جایی برای صمیمیت باقی می‌ماند. در این مواقع به ارکان‌های ذی‌صلاح مراجعه کنید و مشکل خود را در میان بگذارید.

چنانچه شوهرتان فرزندان شما را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد، به زندگی با او ادامه ندهید:

چنانچه همسرتان بی جهت فرزندانتان را زیر مشت و لگد می‌گیرد و یا به سوء استفاده‌ی جنسی از آنها مظنون هستید، درنگ نکنید و از فرزندان خود حمایت کنید.

با مردی که معتاد است زندگی نکنید:

مردان معتاد به الکل، مواد مخدر و یا مردانی که رفتارهای اعتیادآمیزی چون قمار بازی دارند، شایسته‌ی اعتماد نیستند. در چنین فضایی جایی برای صمیمیت وجود ندارد. فرد معتاد بیش از هر چیزی به اعتیادش بها می‌دهد. البته باید گفت که شناسایی اعتیاد همیشه ساده نیست. چنانچه مطمئن هستید همسرتان معتاد است، زمانی اختصاص دهید و بررسی کنید تا چه اندازه می‌تواند به شما آسیب رساند.

آیا اعتیاد او روی روابط شما تاثیر منفی می‌گذارد؟

آیا او با آنکه می‌داند رفتارش آزاردهنده است، باز هم به آن رفتارها ادامه می‌دهد؟

آیا در گذشته اقدام به ترک اعتیاد کرده اما مجدداً گریبان‌گیرش شده است؟

چنانچه پاسخ شما به سؤالات فوق مثبت باشد، به احتمال زیاد همسرتان معتاد است ودر چنین شرایطی ادامه‌ی زندگی زناشویی هرگز رنگ و بویی نخواهد داشت. اگر در پاسخ به سؤالات فوق مردد هستید، می‌توانید با افراد متخصص مشورت کنید.

با مردی که بارها به شما خیانت می‌کند، زندگی نکنید:

آیا مردی که علی‌رغم قول و قرارها و وعده‌ها، باز هم به همسرش خیانت می‌کند، می‌تواند مرد شایسته‌ای باشد! هر زنی سزاوار آن است که با مردی زندگی کند که به او وفادار می‌ماند. بنابراین، اگر با حقیقت تلخ یک شوهر خیانتکار روبه‌رو شدید، باید از ادامه‌ی زندگی با او منصرف شوید.

با همسران بدزبان چه باید کرد؟

زنان زیادی از من می‌پرسند با بدزبانی و فحاشی همسرشان چه باید کنند؟ بدزبانی مرد، مسأله‌ی بسیار مهمی است؛ زیرا بدزبانی و ناسزا گویی احساس ارزشمندی شما را نابود می‌کند. بنابراین، بدزبانی با ضرب و شتم و بد رفتاری‌های جسمانی تفاوت چندانی ندارد. آنچه مسلم است، این است که هیچ زنی سزاوار توهین و تحقیر نیست. در این کتاب خواهید خواند وقتی عادت‌ به کنترل همسرتان را ترک می‌کنید، بی‌احترامی کلامی او به شما پایان می‌یابد.

دلیلش هم این است:

چنانچه شما را مورد توهین و تحقیر قرار می‌دهد، ببینید:

آیا در روابطتان، خودتان نیز سابقه‌ی بدزبانی دارید؟

بدزبانی به‌مثابه‌ی یک خیابان دو طرفه است. حربه‌ی اکثر مردان در برابر ناسزاگویی زنانشان، بدزبانی متقابل است. وقتی همسرتان لب به ناسزاگو‌یی می‌گشاید، قطعاً شما مقصر نیستید اما حتماً رفتار شما روی او تأثیرگذار است. خانمی شکایت می‌کرد در مواقع مشاجره، همسرش او را به باد ناسزاگویی می‌گیرد، او می‌گفت تحمل این بی‌احترامی‌های کلامی بسیار دشوار است. در طی گفتگوهایی که با این خانم داشتم، معلوم شد که در جریان مشاجرات، حرف‌های زشتی به شوهرش نسبت می‌دهد. او هرگز حاضر به عذرخواهی از شوهرش نبود، می‌دانید چرا؟ چون شوهرش تا آن زمان از او عذرخواهی نکرده بود. او را ترغیب کردم که هر دو باید از یکدیگر عذرخواهی کنید ودر عوض تصمیم گرفتم روش دیگری در پیش گیرم. از او پرسیدم کدام بهتر و مهم‌تر است: عذرخواهی همسرش یا رسیدن به هماهنگی و صمیمیت. در یک تأمل کوتاه به این نتیجه رسید که هماهنگی و صمیمیت بسیار بهتر است. طولی نکشید که سردی و ناراحتی میانشان از بین رفت. شوهر او نیز از کرده‌ی خود پشیمان شد و عذرخواهی کرد و بدین ترتیب هماهنگی و صمیمیت از دست رفته دوباره برقرار شد.

با گذشت زمان، صمیمیت، احترام و احساس سپاسگزاری فضای خانه را به طور کامل پر کرد و ناسزاگویی و فحاشی برای همیشه رخت بربست. باور کنید این اتفاق در خانواده‌ی شما هم می‌تواند رخ دهد.

باید مطمئن شوید که آیا همسرتان شایسته‌ی اعتماد شما است؟

همه‌ی ما انتظار یک همسر کامل را داریم اما هیچ وقت این‌ گونه نبوده است. اگر همسرتان در فهرست افراد فوق‌الذکر نیست، پس بدانید که خوش‌شانس بوده‌اید و با مرد خوبی ازدواج کرده‌اید. آنچه مسلم است، شوهرتان فردی کامل و صد درصد بی عیب و نقص نیست اما شایسته‌ی دوست داشتن شماست و به شما کمک می‌کند تا درباره‌ی خود و ازدواجتان احساس خوبی داشته باشید. اگر شما هم مانند اغلب زنان باشید، بارها با این مسأله مواجه شده‌اید که ادامه‌ی کنترل همسرتان، زندگی شما را به ورطه‌ی فروپاشی می‌کشاند. ممکن است احساس کنید قادر نیستید از درس دادن یا اصلاح کردن همسرتان دست بکشید؛ زیرا تصور شما برآن است که این‌ گونه فرزندانتان را از نظم و انضباطی که لازم دارند، محروم می‌کنید. شاید هم به این باور رسیده باشید که زندگی زناشویی هرگز تغییر نخواهد کرد. اگر فکر می‌کنید بنا به دلایلی اجرای این توصیه عملی نیست، من به شما می‌گویم که تنها نیستید و همه‌ی مااین‌ گونه فکر می‌کنیم. می‌دانم اجرای توصیه‌های من بسیار دشوار است و ظاهراً منصفانه نیست. باور کنید برای من هم دشوار بود که ببینم تغییر زندگی‌ام مستلزم یک همت مضاعف است. آن هم در حالی که شوهرم نشسته و تلویزیون تماشا می‌کند. اما در واقع شوهر شما هم باید تغییرات بزرگی بکند و چنانچه خواهان هماهنگی با شماست باید متحول گردد. او باید برای جلب اعتماد و اطمینان شما، گامی بردارد. باید درباره‌ی آوای درون خود تأمل کند تا دریابد کجاست که به قدر کافی ظاهر نمی‌شود. در این راه باید از ذهن خود یاری جوید تا بتواند سود و زیان خانواده‌ی خود را تشخیص دهد. مسلماً گام نهادن در یک مسیر متفاوت با گذشته، مسئولیت‌های بسیار بیشتری را می‌طلبد. بدانید به محض آنکهشما اصول زن سرسپرده را اجرا کنید، او نیز در روش خود تجدید نظر خواهد کرد.

 

 خرید آنلاین کارت شارژ


    کتاب رازهای جذب دیگران

جذب دیگران

 آیا از بازیچه شدن و مورد سوء استفاده قرار گرفتن خسته شده اید؟آیا گاهی اوقات احساس می کنید کسی به حرف شما توجه نمی کند و یا به اندازه کافی مورد احترام قرار نمی گیرید؟آیا تاکنون دوست داشته اید که کنترل هر مکالمه یا موقعیتی را در دست بگیرید؟شما میتوانید با مطالعه اسرار موجود در این کتاب هر فردی را به هر کاری که دوست دارید وادار کنید و دیگر احساس ناتوانی نکنید!
با مطالعه این کتاب شما به دنیایی وارد می شوید که علم روانشناسی در آن حاکم است و تشخیص دادن نیرنگها،تغییر دادن ذهن افراد یا کنترل کردن موقعیتها با استفاده از دستورالعملهای آسان و یک سری راهکارها و روشهای بسیار ساده امکان پذیر شده است.

              

 
خواندن این مطالب را نیز به شما توصیه میکنیم :چگونه می‌توانید دریابید که همسرتان مرد خوبی است؟

ضرب و شتم همسر

چنانچه شوهرتان فرزندان شما را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد

با همسران بدزبان چه باید کرد؟

زندگي ايده آل

چگونه با همسرمان رفتار كنيم

سرسپردگي

سرسپردگي در مقابل همسر

چه كنيم تا رابطه صميمانه اي با همسرمان داشته باشيم

دست بزن

بد رفتاري با كودك

شوهر بد اخلاقلطفاً دیدگاه ها ، پرسش ها و تجربیات خود را در مورد چگونه با همسر خود رفتار كنيم با ما در میان بگذارید

نام : *
ایمیل : *
دیدگاه : *
   

توییتر از Vine پرده برداشت

مهدی رحمتی از تیم ملی فوتبال کناره‌گیری کرد!

بزرگترین پازل جهان

فناوری جدید باتری با 10 برابر عمر باتری‌های کنونی

چشمتان چند مگاپیکسل است

جسد مجری «ورزش از نگاه‌ دو» در خانه‌اش کشف شد

خوردن گوشت بدن یک دوست برای زنده ماندن در سرما!!

جدول تغییرات ایجاد شده در تیم های لیگ برتر در نقل و انتقالات نیم فصل

شهاب حسینی و نگار جواهریان در "حوض نقاشی"

عکس روز - آقای رئیس جمهور دست به فرمان شد!

عکس - زین الدین زیدان در نقش بابا نوئل!!

طبخ کباب 150 متری در اوکراین

زنی که 11 سال مو های خود را کوتاه نکرده

افزایش بی سابقه قیمت بنزین در آمریکا

فوران آتشفشان اتنا در ایتالیا

سنگ فرش کردن مکانیزه خیابان در هلند

چتری برای حلزون

قروباغه بند انگشتی

اگر جذابم چرا مجرم؟ (قسمت ششم) بررسى "اولوتهاى رابطه"

رژیم های غذایی مبتنی بر گروه خونی - واکسن آنتی ژن

سربازان فرانسه در مالی

خشم مردم کره جنوبی از آزمایش هسته ای کره شمالی