خاصیت انگور

  تبلیغات

خاصیت انگور

    1391/04/04

درخت انگور با نام علمی Vitis vinifera از خانواده انگورسانان Vitaceae است. در این خانواده حدود ۱۱ جنس و بیش از ۶۰۰ گونه وجود دارد. مهم‌ترین جنس این خانواده جنس انگور است. این گیاه حالت بوته‌ای و رونده دارد و دارای پیچک در مقابل بعضی از برگها می‌باشد.

میوه انگور به نوع دانه دار و بی دانه تقسیم می‌شود. هر یک از این دو نوع در رنگ‌های سرخ و سیاه و زرد و تقریباً سبز دیده می‌شوند. این میوه در مناطقی که حداکثر دمای آن بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد و حداقل آن کمتر از ۱۵ درجه زیر صفر نباشد بهتر رشد می‌کند.

انگور پي را محکم مي کند، درد را برطرف و روح را با نشاط مي سازد حضرت رو به سوي خداوند از غم واندوه شکايت کرد، دستور رسيد که انگور بخور. انگور سه عمل مفيد و موثر در مجازدارد: مسهل و ملين معده است، پاک کننده خون و ومغذي بدن است، آب انگور قوا را تجديد مي کند، دوران خون را تحريک مي کند و ترشيدگيهاي معده را برطرف مي سازد. در بيماري کبد و کليه سودمند است و انواع تبهاي مختلف را مداوا مي کند.

در مرض سوء هاضمه و نقرس و امراض ملين معده پاک کننده خونترشيدگيهاي معدهقلب و صفرا مفيد است. از شدّت و حدت سل و سرطان و آزار آنها مي کاهد و داراي ويتامين آ، ب، ث، مي باشد.

انگور میوه ای است بهشتی كه شامل ویتامین‌های A، B، C می‌باشد هم چنین دارای مقداری منیزیم، كلسیم، آهن، فسفر، پتاسیم و آلبومین است
هر شخصی باید در روز انگور میل كند زیرا میوه ای ضد عفونی كننده است. امروزه در طب درمان‌های طبیعی ( نتروپت )، از رژیم‌های مختلف انگور استفاده می‌كنند. هم چنین این میوه را برای درمان بیماری‌های یبوست، عوارض رماتیسم، كم خونی و حتی پیش گیری از سرطان سودمند می‌دانند.

انگور هم لاغر كننده است و هم چاق كننده. بدین گونه كه اگر انگور را از صبح تا ظهر، خالی میل كنید لاغر كننده است و اگر آن را همراه با غذا میل كنید چاق كنن

ان سودمند می‌دانند.

انگور هم لاغر كننده است و هم چاق كننده. بد

ده است.

توجه داشته باشید وقتی انگور میل می‌كنید پشت آن آب سرد ننوشید و یا میوه‌های خشك مانند برگه‌ی هلو و غیره را با انگور و آب میل نكنید زیار دچار دل درد می‌شوید.

یكی از خواص انگور، صاف كننده و « مولد خون بودن » آن است. انگور قند خون را نیز تنظیم می‌كند. به علاوه انگور قرمز برای تصفیه‌ی خون و خون سازی از انگور سبز هم بهتر است. البته افراد Hypoglacimic ( افرادی كه قند خون پایین دارند) می‌توانند از انگور بهره‌ی زیادی ببرند. بنابر این سعی كنند همیشه انگور تهیه کنند و چند بار در روز مقداری از آن را میل كنند.

انگور یكی از میوه‌های ضد سرطان شناخته شده است و این، به خاطر خواص ضد عفونی كنندگی آن است.

افرادی كه در دوره‌ی نقاهت یك بیماری هستند و یا ضعف عمومی بدن دارند، و در نتیجه قدرت دفاعی بدن آنها كم شده است، سعی كنند از انگور، هویج، سیب و هلو، به مقدار زیاد استفاده كنند. البته این میوه‌ها را با هم در آب میوه گیری ریخته و آب میوه‌ی حاصل شده را جرعه جرعه در طول روز بنوشند.
خوب است بدانید انگور پتاسیم زیادی دارد كه به جبران ضعف بدن كمك می‌كند.

انگور وسیب هردو میوه بهشتی هستندكه افراد مبتلا به ناراحتی‌های قلب و اعصاب می‌توانند آب آن را نیز در طی روز بنوشند.

انگور برای سلامتی قلب، ریه و كلیه نافع است و به علت داشتن املاح و مواد سلولزی، ملین و مدر بوده و برای مبتلایان به اوره‌ی خون مناسب و سازگار است.

این نكته را هم بدانید یبوست كه عوارض آن بی اشتهایی، نفخ، سردرد تشنگی مفرط و بد بویی دهان است با خوردن آب انگور تازه برطرف می‌شود.

خواص درمانی:

انگوری که خوب رسیده باشد بیشتر از سایر میوه‌ها سرشار از ویتامین A، B، C است. از سوی دیگر دارای مقدار زیادی قند است. چنان چه از یک کیلو انگور۱۲۰ تا ۱۵۰ گرم قند استخراج کرده اندانگور دارای مقدار زیادی مواد چربی، آلبومین، تانن است. انگور دارای آهن است وآهن انگور سیاه بیش از انگور سفید است. این میوه علاوه بر آهن دارای کلسیم فسفر منیزیم پتاسیم، ید، منگنز، ارسنیک است. این موضوع قابل توجه و یاداوری است که قند انگور ماده‌ای است که برای تشکیل سرم خون فوق العاده مفید است.

دکتر ژی پوسل در مورد خاصیت انگور (شکل۳)، در معالجه کم خونی و ضعف عمومی بدن از زن جوانی حکایت می‌کند که در اثر شغل و حرفه خسته کننده اش لاغر شده بود و روز به روز وزنش کم می‌شد و قوایش رو به سستی می‌نهاد تا حدی که خود را در وضعیتی دید که دیگر نتوانست به حرفه سابق خود ادامه دهد. ناچار به مرخصی رفت و در هنگام مرخصی چون فصل انگور چینی بود و کارگر هم برای انگور چینی کم بود او داوطلب کار در مزارع انگور شد در آن جا هم کار می‌کرد و هم مقدار زیادی انگور می‌خورد و در اثر همین عمل وزن طبیعی خود را به دست آورد و به طور کلی از سستی و ضعف و ناتوانی سابق به در آمد.

دکتر کویه عقیده داشت که انگور دارای خواص رادیو اکتیو است و صبح اثر و خاصیت آن بیشتر از بعد از ظهر است. تحقیقات در آمریکا نشان داده استکه روغن دانه‌های انگور می‌تواندسلول‌های سرطانی را نابود کندمحققان در تست آزمایشگاهی دریافتند که روغن دانه انگور سلول‌های سرطان خون را ترغیب می‌کندکه دست به خودکشی بزنند و خود را نابود سازند. براساس این گزارش که از سوی مرکز تحقیقات سرطان کلینیکی در آمریکا منتشر شده ظرف ۲۴ ساعت ۷۶ درصد از سلول‌های سرطانی خون که در معرض این روغن قرار گرفته بودندنابود شدند. در حالی که به سلول‌های سالم نیز هیچ آسیبی وارد نشد. • در معالجه چاقی • آب انگور به شکل محلول پوست را روشن کرده و تقویت می‌کند • برای رفع خشکی پوست • انگور املاح معدنی بدن را زیاد می‌کند، ادرار اور است • انگور برای کم خونی و مسمومیت بدن در مقابل خستگی یا سو تغذیه یا سو هاضمه، درد مفاصل رماتیسم ورم روده و یبوست بسیار مفید است.

• در بهار وقتی شاخه‌های درخت مو را می‌زنند. از مقطع آن مایع بی رنگ و بی بو و بی طعم خارج می‌شود که معروف به اشک مواست. این مایع برای معالجه چشم درد و به صورت کمپرس برای التیام انواع زخم‌ها به کار می‌رود.

نکته جالبی آن است که هضم انگور آسان و ارزش غذایی آن مساوی و شاید زیاد تر از ارزش غذایی شیر مادر است. و چنان چه می‌دانید شیر مادر تنها غذایی است که از لحاظ مواد غذایی کامل، طبیعت در دسترس بچه نهاده است، و هیچ گونه مواد سمی ندارد و بسیار سهم الهضم است. انگور دارای مقدار زیادی مواد طبیعی و آهن است برای بدن بسیار مفید، مقوی و پر انرژی است، مصرف آن برخلاف گوشت اسید اوریک بدن را افزایش نمی‌دهد.خرید آنلاین کارت شارژ


    کتاب رازهای جذب دیگران

جذب دیگران

 آیا از بازیچه شدن و مورد سوء استفاده قرار گرفتن خسته شده اید؟آیا گاهی اوقات احساس می کنید کسی به حرف شما توجه نمی کند و یا به اندازه کافی مورد احترام قرار نمی گیرید؟آیا تاکنون دوست داشته اید که کنترل هر مکالمه یا موقعیتی را در دست بگیرید؟شما میتوانید با مطالعه اسرار موجود در این کتاب هر فردی را به هر کاری که دوست دارید وادار کنید و دیگر احساس ناتوانی نکنید!
با مطالعه این کتاب شما به دنیایی وارد می شوید که علم روانشناسی در آن حاکم است و تشخیص دادن نیرنگها،تغییر دادن ذهن افراد یا کنترل کردن موقعیتها با استفاده از دستورالعملهای آسان و یک سری راهکارها و روشهای بسیار ساده امکان پذیر شده است.

              

 
خواندن این مطالب را نیز به شما توصیه میکنیم :درمان یبوست

رفع ترشیدگیهای معده

تب و انگور

ویتامیه های انگور

خاصیت انگور

خواص انگور

فواید انگور

درمان رماتیسم

انگور میوه ضد عفونی

تصفیه خون

رفع نفخ

رفع تشنگی مفرط

ارزش غذایی شیر مادر و انگور

شیر مادر و انگورلطفاً دیدگاه ها ، پرسش ها و تجربیات خود را در مورد خاصیت انگور با ما در میان بگذارید

نام : *
ایمیل : *
دیدگاه : *
   

habib.nazvar در تاریخ 1391/08/08 نوشته:

سلام خیلی ازشما تشکرمیکنم خیلی برای من مفید بود خیلی وقت بودکه دنبال این اعطلاعات بودم تشکر

توییتر از Vine پرده برداشت

مهدی رحمتی از تیم ملی فوتبال کناره‌گیری کرد!

بزرگترین پازل جهان

فناوری جدید باتری با 10 برابر عمر باتری‌های کنونی

چشمتان چند مگاپیکسل است

جسد مجری «ورزش از نگاه‌ دو» در خانه‌اش کشف شد

خوردن گوشت بدن یک دوست برای زنده ماندن در سرما!!

جدول تغییرات ایجاد شده در تیم های لیگ برتر در نقل و انتقالات نیم فصل

شهاب حسینی و نگار جواهریان در "حوض نقاشی"

عکس روز - آقای رئیس جمهور دست به فرمان شد!

عکس - زین الدین زیدان در نقش بابا نوئل!!

طبخ کباب 150 متری در اوکراین

زنی که 11 سال مو های خود را کوتاه نکرده

افزایش بی سابقه قیمت بنزین در آمریکا

فوران آتشفشان اتنا در ایتالیا

سنگ فرش کردن مکانیزه خیابان در هلند

چتری برای حلزون

قروباغه بند انگشتی

اگر جذابم چرا مجرم؟ (قسمت ششم) بررسى "اولوتهاى رابطه"

رژیم های غذایی مبتنی بر گروه خونی - واکسن آنتی ژن

سربازان فرانسه در مالی

خشم مردم کره جنوبی از آزمایش هسته ای کره شمالی