در مهد كودك ها چه مي‌گذرد؟

  تبلیغات

در مهد كودك ها چه مي‌گذرد؟

    1391/03/03


ممكن است بسياري از ما خاطره مهد كودك رفتن را نداشته باشيم و اولين تجربه حضور اجتماعي و دوري از خانواده با شروع سال‌هاي دبستان براي ما به وجود آمده باشد اما اين روزها نه فقط به دليل مشغله كاري والدين كه به دليل توصيه روان شناسان و جامعه شناسان و براي اجتماعي شدن و تطبق و آشنايي فرزندانمان با جامعه و اعضايش، سن حضور در جامعه و جدايي از خانواده (حتي براي ساعاتي محدود) پايين تر آماده است. از اين رو آسيب پذيري فرزندان در برابر آلودگيها و بيماريها بالاتر مي‌رود؛ چون اگر در خانواده يك مادر به يك يا دو فرزند رسيدگي و توجه مي‌كند در مهد كودك يك مربي بايد مسؤليت مراقبت از حداقل چهار، پنج كودك را بر عهده بگيرد.


بنابراين رعايت نكات بهداشتي از سوي مسؤلان مهد كودك ها و خانواده ها نقش ضروري تري پيدا مي‌كند.


بيشتر مهد كودك ها خانه‌هاي قديمي هستند كه تنها با رنگ كردن و چسباندن چند نقاشي به در و ديوار تغييركاربري داده‌اند. در جامعه ما، مهدكودك ها تنها به محلي براي نگهداري موقتي كودك تبديل شده اندكه بعضاً از لحاظ استانداردهاي موقعيتي در شرايط مطلوبي نيستند و فقط به عنوان محل بچه ساكت كن به شمار مي‌آيند، در حالي كه بعضي از كودكان در حال حاضر حداقل شش تا هشت ساعت در اين مكان به سر مي‌برند، بيماري‌هاي عفوني و آلودگي‌هاي انگلي در مهد كودك و جوامعي كه اعضاي اصلي آن را كودكان تشكيل مي‌دهند به وفور ديده مي‌شود و بي توجهي عدم تشخيص به موقع و درمان نشدن اين بيماري ها در كودكان مي‌تواند باعث ابتلاي همه كودكان يك مهد كودك به بيماي‌هاي واگيردار شود.


رعايت نكات بهداشتي در مهد كودك و مركز مراقبت كودكان از اهميت خاصي برخوردار است. مهد كودك ها نظير ساير مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي و اماكن عمومي از نظر نكات بهداشتي تحت پوشش وزارت بهداشت هستند و بايد مطابق با اصول و موازين بهداشتي باشند.


رعايت بهداشت فردي در مهد كودك از اهميت خاصي برخوردار است. تأكيد به شستن دست پس از رفتن به توالت و قبل از غذا، كوتاه نگه داشتن ناخن ها در كودكان و كاركنان و شستن ظروف مورد استفاده با آب داغ و مواد شوينده مجاز از مهمترين روشهاي پيشگيري از آلودگي يا بيماري‌هاي عفوني مي‌باشد كه بايد مورد توجه ويژه قرار گيرد.خرید آنلاین کارت شارژ


    کتاب رازهای جذب دیگران

جذب دیگران

 آیا از بازیچه شدن و مورد سوء استفاده قرار گرفتن خسته شده اید؟آیا گاهی اوقات احساس می کنید کسی به حرف شما توجه نمی کند و یا به اندازه کافی مورد احترام قرار نمی گیرید؟آیا تاکنون دوست داشته اید که کنترل هر مکالمه یا موقعیتی را در دست بگیرید؟شما میتوانید با مطالعه اسرار موجود در این کتاب هر فردی را به هر کاری که دوست دارید وادار کنید و دیگر احساس ناتوانی نکنید!
با مطالعه این کتاب شما به دنیایی وارد می شوید که علم روانشناسی در آن حاکم است و تشخیص دادن نیرنگها،تغییر دادن ذهن افراد یا کنترل کردن موقعیتها با استفاده از دستورالعملهای آسان و یک سری راهکارها و روشهای بسیار ساده امکان پذیر شده است.

              

 
خواندن این مطالب را نیز به شما توصیه میکنیم :نکات مهم درباره مهدکودک

محیط مهد کودک

مهد کودک

بهداشت مهدکودکلطفاً دیدگاه ها ، پرسش ها و تجربیات خود را در مورد در مهد كودك ها چه مي‌گذرد؟ با ما در میان بگذارید

نام : *
ایمیل : *
دیدگاه : *
   

توییتر از Vine پرده برداشت

مهدی رحمتی از تیم ملی فوتبال کناره‌گیری کرد!

بزرگترین پازل جهان

فناوری جدید باتری با 10 برابر عمر باتری‌های کنونی

چشمتان چند مگاپیکسل است

جسد مجری «ورزش از نگاه‌ دو» در خانه‌اش کشف شد

خوردن گوشت بدن یک دوست برای زنده ماندن در سرما!!

جدول تغییرات ایجاد شده در تیم های لیگ برتر در نقل و انتقالات نیم فصل

شهاب حسینی و نگار جواهریان در "حوض نقاشی"

عکس روز - آقای رئیس جمهور دست به فرمان شد!

عکس - زین الدین زیدان در نقش بابا نوئل!!

طبخ کباب 150 متری در اوکراین

زنی که 11 سال مو های خود را کوتاه نکرده

افزایش بی سابقه قیمت بنزین در آمریکا

فوران آتشفشان اتنا در ایتالیا

سنگ فرش کردن مکانیزه خیابان در هلند

چتری برای حلزون

قروباغه بند انگشتی

اگر جذابم چرا مجرم؟ (قسمت ششم) بررسى "اولوتهاى رابطه"

رژیم های غذایی مبتنی بر گروه خونی - واکسن آنتی ژن

سربازان فرانسه در مالی

خشم مردم کره جنوبی از آزمایش هسته ای کره شمالی