بارداری و باید و نباید ها

  تبلیغات

    کتاب تعیین جنسیت کودک (دختر یا پسر !)

تعیین جنسیت جنین

 انتخاب جنسیت فرزند و زیبایی آن همیشه مسئله‌ای جالب و جذاب برای خانواده‌ها بوده است اکثر افراد دوست دارند نقش مهمی در تعیین جنسیت فرزند خود داشته باشند که این امر با توجه به پیشرفت دانش بشری محال نیست. با توجه به شرایط زندگی امروز بعضی از زوجین به تک فرزندی روی آورده‌اند و مایلند که جنس تک فرزندشان مطابق سلیقه آنها باشد. در این کتاب چگونگی تعیین جنسیت،زیبایی جنین، مراقبت‌های بارداری و تغذیه در دوران بارداری و... لحاظ شده است تا به امید خدا، زوجین بتوانند نهایت استفاده را از این کتاب داشته باشند.

              

 

بارداری و باید و نباید ها

    1391/02/02

نکته بسیار مهم در خصوص تعیین جنسیت کودک:

به کلیه زوجینی که قصد بچه دار شدن و همچنین تعیین جنسیت فرزند خود را دارند پیشنهاد می گردد با هزینه ای اندک کتاب تعیین جنسیت کودک که در بالای همین صفحه قابل مشاهده است را خریداری نمایند و از مطالب و نکات بسیار آموزنده آن که تا کنون در جایی درج نگردیده است بهره مند گردند.کار

 

زنان می‎توانند در دوران حاملگی به کار کردن در خارج از منزل ادامه دهند. اگر مادر کار سخت داشته باشد، در 6 ماه اول بارداری، می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد اما بعد از طی این دوران، یعنی از 7 ماهگی به بعد باید از شدت کار خود بکاهد و در بین  کار، ساعت استراحت داشته باشد.

 

ایستادن بیش از 8 ساعت برای زن باردار، مضر بوده ممکن است باعث تولد زودرس نوزاد شود.

 

اگر کار مادر سخت نباشد، زن باردار بهتر است که به کار خود ادامه دهد تا آسیبی به شغل او وارد نشود و آرامش زن باردار از نظر کار و تامین آینده برقرار باشد. مادرانی که کار صنعتی دارند و یا در محیط کار خود با مواد شیمیایی سر و کار دارند، باید تدابیر امنیتی و حفاظت از خود را به کار گیرند. استفاده از ماسک و پوشیدن لباسهای مناسب الزامی است.

 

زنانی که در محیط بسیار گرم کار می‎کنند، به طور مثال جلوی فرهای داغ یا کوره، در این صورت، گرما و حرارت برای جنین مضر بوده و زنان باردار، نباید در این گونه محیط‌ها قرار بگیرند.
نظافت

 

در دوران بارداری، ترشحات زنان و عرق، بیشتر می‎شود بهتر است که زنان باردار به طور روزانه استحمام نمایند و بهتر است که مدت استحمام کوتاه باشد.
لباس پوشیدن

 

لباس زن باردار باید راحت و سبک باشد و نباید از کمربندهای سفت دامن‎های کمربنددار و شلوارهای سفت و  تنگ، برای پوشش استفاده نمایند. لباسهای او باید همواره راحت و گشاد باشد.

 

از آنجایی که پستان‎ها در دوران حاملگی، افزایش حجم پیدا می‎کنند، بنابراین باید در دوران بارداری  از کرست‎های نرم و راحت استفاده نمود تا باعث درد و ناراحتی در ناحیۀ پستان‎ها نشود.

 

بعضی از زنان، به دلیل این که حاملگی چندم خود را می‎گذرانند ممکن است به دلیل شلی عضلات، شکم‎شان پایین قرار گیرد و شکل پاندولی به خود گیر و موجبات ناراحتی زن باردار را فراهم کند. استفاده از شکم بندهای مناسب مخصوص حاملگی‎، میتواند کمک کننده باشد اما استفاده از کمربندهای محکم، مناسب نیست، زیرا بر روی وریدهای شکمی، اثر می‎گذارد و مانع برگشت خون وریدی می‎شود و واریس و ورم را تشدید می‎کند.

 

زن باردار اگر دوست داشته باشد، به شرطی که احساس ناراحتی نکند، می‎تواند کفش پاشنه‎دار بپوشد. البته اندازۀ پاشنۀ کفش باید اندازه‎ای باشد که زن باردار بتواند با ان تعادل خود را حفظ نماید و درست راه برود و زمین نخورد.

 

بسیار از زنان باردار، به دنبال پوشیدن کفش‌های پاشنه دار،  دچار کمر درد می‎شوند. بنابراین این گروه از زنان باردار، بهتر است از کفش‌هایی با پاشنۀ کمتر استفاده نمایند.
استفاده از کامپیوتر

 

بعضی از زنان باردار که در ارتباط مستقیم با کامپیوتر هستند ومداوم با کامپیوتر سر وکار دارند،  ابراز نگرانی می‎کنند که شاید امواج و تشعشاتی که از صفحۀ کامپیوتر خارج می‎شد، به چنین صدمه بزند اما هنوز هیچ مدرکی بر این ادعا در دست نیست و استفاده از کامپیوتر اشکالی ندارد.

 

البته وقتی قرار باشد که زن باردار مدت طولانی‎ای جلوی کامپیوتر به شکل ثابت بنشیند، دو نکته را باید در نظر بگیرد،. اولاً روی صندلی راحت و استاندارد قرار گیرد و ثانیاً هر 90 دقیقه یک بار، 10 دقیقه قدم بزند.
استفاده از موبایل

 

زن باردار زمانی که از موبایل استفاده نمی‎کند، باید موبایل را از خود دور کند و  تا جایی که امکان دارد، از موبایل جهت تماس  استفاده نکند و از آویزان نمودن موبایل در گردن و جیب خودداری کند.
واکسیناسیون در بارداری:

 

بسیاری از افراد، بعد از حاملگی علاقمندند بدانند که چه واکسن‎هایی را باید دریافت کنند. در زیر به آنها اشاره شده است:

 

واکسن آنفولانزا: واکسن آنفولانزا باید، بعد از سه ماهۀ اول بارداری تزریق گردد.

 

واکسن هپاتیت: در صورتی که در آزمایش خون، آنتی ژن B منفی باشد، واکسن هپاتیت تزریق می‎گردد.

 

واکسن هاری: اگر زن باردار توسط سگ یا حیوانی گاز گرفته شود و ثابت شود که حیوان مبتلا به هاری بوده است، تزریق واکسن هاری الزامی است.

 

واکسن دیفتری و کزاز: اگر زن باردار قبل از بارداری، واکسن را دریافت نکرده باشد، از ماه هفتم بارداری، تزریق واکسن انجام خواهدشد.

 

واکسن سرخجه: تزریق واکسن سرخجه در بارداری ممنوع بوده و باعث مبتلا شدن جنین و سقط می‎گردد.

 

واکسن MMR: واکسن MMR شامل واکسن‌های سرخک، اوریون و سرخجه است که تزریق این واکسن در دوران بارداری ممنوع می‎باشد.خرید آنلاین کارت شارژ


    کتاب رازهای جذب دیگران

جذب دیگران

 آیا از بازیچه شدن و مورد سوء استفاده قرار گرفتن خسته شده اید؟آیا گاهی اوقات احساس می کنید کسی به حرف شما توجه نمی کند و یا به اندازه کافی مورد احترام قرار نمی گیرید؟آیا تاکنون دوست داشته اید که کنترل هر مکالمه یا موقعیتی را در دست بگیرید؟شما میتوانید با مطالعه اسرار موجود در این کتاب هر فردی را به هر کاری که دوست دارید وادار کنید و دیگر احساس ناتوانی نکنید!
با مطالعه این کتاب شما به دنیایی وارد می شوید که علم روانشناسی در آن حاکم است و تشخیص دادن نیرنگها،تغییر دادن ذهن افراد یا کنترل کردن موقعیتها با استفاده از دستورالعملهای آسان و یک سری راهکارها و روشهای بسیار ساده امکان پذیر شده است.

              

 
خواندن این مطالب را نیز به شما توصیه میکنیم :نظافت در بارداری

لباس پوشیدن در بارداری

لباس پوشیدن در حاملگی

لباس زنان باردار

کامپیوتر و بارداری

کامپیوتر و حاملگی

موبایل و بارداری

بارداری و موبایل

حاملگی و موبایل

واکسیناسیون در بارداری

واکسیناسیون در حاملگی

بهداشت در بارداریلطفاً دیدگاه ها ، پرسش ها و تجربیات خود را در مورد بارداری و باید و نباید ها با ما در میان بگذارید

نام : *
ایمیل : *
دیدگاه : *
   

behjat در تاریخ 1391/06/01 نوشته:

باسلام ، ازتون ممنونم مطالب اموزده ای بود من خیلی استفاده کردم چون فرزند اولم می باشن خیلی نگرانم و می ترسم خواهش می کنم در زایمان هم مطالبی هم بذارین برام دعا کنید . متشکرم

توییتر از Vine پرده برداشت

مهدی رحمتی از تیم ملی فوتبال کناره‌گیری کرد!

بزرگترین پازل جهان

فناوری جدید باتری با 10 برابر عمر باتری‌های کنونی

چشمتان چند مگاپیکسل است

جسد مجری «ورزش از نگاه‌ دو» در خانه‌اش کشف شد

خوردن گوشت بدن یک دوست برای زنده ماندن در سرما!!

جدول تغییرات ایجاد شده در تیم های لیگ برتر در نقل و انتقالات نیم فصل

شهاب حسینی و نگار جواهریان در "حوض نقاشی"

عکس روز - آقای رئیس جمهور دست به فرمان شد!

عکس - زین الدین زیدان در نقش بابا نوئل!!

طبخ کباب 150 متری در اوکراین

زنی که 11 سال مو های خود را کوتاه نکرده

افزایش بی سابقه قیمت بنزین در آمریکا

فوران آتشفشان اتنا در ایتالیا

سنگ فرش کردن مکانیزه خیابان در هلند

چتری برای حلزون

قروباغه بند انگشتی

اگر جذابم چرا مجرم؟ (قسمت ششم) بررسى "اولوتهاى رابطه"

رژیم های غذایی مبتنی بر گروه خونی - واکسن آنتی ژن

سربازان فرانسه در مالی

خشم مردم کره جنوبی از آزمایش هسته ای کره شمالی