منافذ باز پوست

  تبلیغات

منافذ باز پوست

    1391/01/29


اگر منافذ پوستتان باز است، بخور گیاهی سبب می‌شود كه درون منافذ و پیرامونشان تمیز شود. برای تنگ كردن منافذ، از موادی مانند گوجه‌فرنگی، لیموترش، ‌محلول سركه با آب، شیر، سفیده تخم‌مرغ، عسل و جو دوسر به صورت ماسك می‌توانید استفاده كنید.


بومادران نیز در تنگ كردن منافذ پوست مؤثر است. از این گیاه می‌توانید به صورت بخور یا ماسك استفاده كنید.ماسك سفیده تخم‌مرغ


سفیده تخم‌مرغ در تنگ گردن منافذ پوست بسیار مؤثر است. از سفیده تخم‌مرغ به تنهایی یا با آب لیموترش و یا جوشانده بومادران می‌توانید ماسك خوب و مناسبی بسازید. ماسك سفیده تخم‌مرغ و خیار نیز در تنگ كردن منافذ باز پوست تأثیر دارد.


برای تهیه این ماسك به مواد زیر نیاز دارید:
  • خیار پوست گرفته                 1 عدد

  • سفیده تخم‌مرغ                   2 عدد

  • آب لیموترش                      1 قاشق چایخوری

  • الكل اتیلیك 50%               3 قاشق غذاخوری

  • عصاره نعناع صحرایی           4/1 قاشق چایخوری


این مواد را كاملاً مخلوط بزنید و در یخچال بگذارید. روز بعد ماسك را روی پوست بگذارید و پس از 15 دقیقه با آب نیمگرم بشویید.


برای اثربخشی بیشتر، می‌توانید مقدار خیلی كمی زاج سفید به آن بیفزایید.ماسك گوجه‌فرنگی


گوجه‌‌فرنگی به دلیل داشتن ویتامین C و پتاسیم به مقدار زیاد، در تنگ كردن منافذ باز پوست بسیار مؤثر است. گوجه‌فرنگی به تنهایی و یا همراه با ماست، ماسك خوبی برای پوست‌های چرب یا منافذ باز است. گوجه‌فرنگی را حلقه‌حلقه  كنید و روی پوست بگذارید. پس از ده دقیقه با آب نیمگرم بشویید.


ماسك گوجه‌فرنگی و ماست را نیز می‌توانید به مدت ده دقیقه روی پوست بگذارید و سپس با آب نیمگرم بشویید.راههای دیگر تنگ كردن منافذ پوست


برای تنگ كردن منافذ پوست، می‌توانید از راههای زیر نیز استفاده كنید:


به مقدار مساوی سركه و آب داغ را در ظرفی بریزد. پس از سرد شدن، یا یك تكه پنبه آن را روی پوست بزنید. پس از خشك شدن با آب نیمگرم بشویید.


ـ شیر الاغ به دلیل داشتن تركیباتی خاص، در تنگ كردن منافذ پوست بسیار مؤثر است. شیر را كمی گرم كنید و با پنبه روی پوست بمالید، سپس از یك ساعت یا بیشتر، با آب سرد بشویید.


ـ كاهو را در آب جوشان بریزد، پس از ساعتی آن را از صافی بگذرانید و روی پوست بمالید. نوشیدن آب كاهو نیز مفید است و به اعصاب آرامش می‌بخشد. اعصاب آرام نیز در بهبود وضع پوست دخالت زیادی دارد.


ـ چند قطره عرق كافوری در آب سرد بریزید و به پوست بزنید. استفاده از این محلول در انستیتوهای زیبایی متداول است، زیرا پوست را شاداب نیز می‌كند.


ـ بلغور جو دو سر و ذرت نیز مفید است، به نسبت مساوی بلغور جو دوسر و ذرت را با كمی آب داغ مخلوط كنید تا به شكل خمیر در آید. پیش از آنكه سرد شود روی پوست بگذارید، پس از یك ساعت با آب سرد بشویید.


ـ پودر زاج سفید هم تنگ كننده منافذ پوست است. مقدار كمی زاج سفید را با سفیده تخم‌مرغ و گلاب مخلوط كنید و روی پوست بگذارید. پس از 15 دقیقه پوست را با آب نیمگرم بشویید.


اگر مقدار كمی زاج سفید را در آب داغ بریزید، محلولی به دست می‌آوریم كه در تنگ كردن منافذ پوست مؤثر است.ماسك ذرت ـ ماسك جو


این ماسكها در پاكسازی پوست اثر فراوان دارد. برای تهیه آن، آرد جو یا آرد ذرت را با كمی آب به شكل خمیر در آورید و ماده به دست آمده را روی پوست بگذارید.


اگر منافذ پوستتان خیلی باز است، كمی آب گوجه‌فرنگی یا خیار و یا یك عدد سفیده تخم‌مرغ به آن بیفزائید.تنگ كنندگی منافذ پوست


تنگ كنندگان منافذ پوست تونیكهایی هستند كه چربی اضافه پوست را می‌گیرند و منافذ آن را تنگتر می‌كنند. از این مواد پس از پاك كردن پوست یا برداشتن ماسك و یا برداشتن موهای زاید بدن باید استفاده كرد، زیرا در این مواقع منافذ پوست بیش از پیش باز می‌شود و نیاز به یك ماده قابض دارد تا تنگتر شود و به اندازه معمول برسد.


از میان مواد تنگ كننده منافذ پوست، خیار، سفیده تخم‌مرغ، توت‌فرنگی، بابونه و بومادران می‌توانند مؤثرتر از دیگر مواد باشند.قابضهای گیاهی


بعضی از گیاهان در تنگ كردن منافذ باز پوست مؤثرند، از آن جلمه بابونه است كه افزون بر خاصیت تنگ  كنندگی منافذ باز پوست، پاك كننده خوبی نیز هست، اگر پوست خیلی چربی دارید از مخلوط بابونه و بومادران استفاده كنید. به این شكل كه بابونه و بومادران را در آب خیس كنید و به عنوان تونیك، پس از پاك كردن پوست به كار برید.ماساژ گردن


شبها، گردن را با كرم ماساژ دهید، به این ترتیب كه مقداری كرم را با سر انگشتان روی گردن بگذارید و دست را از پایین به طرف بالا به شكل ضربه‌های آهسته‌ای حركت دهید.


یكی از بهترین و آسانترین كرمهای خاص گردن را می‌توانید از مخلوط مساوی لانولین و كره كاكائو بسازید. لانولین و كره كاكائو را در ظرفی بریزید و روی بخارآب كمی حرارت دهید تا ذوب شود و باهم بیامیزید. كرم به دست آمده را شبها روی گردن بمالید و صبحها بشویید. روغن بادام زمینی و یا روغن ذرت نیمگرم هم برای ماساژ گردن مناسب است.


كره كاكائو و روغن بادام زمینی یا ذرت كرم تقویت كننده پوست گردن را به این شكل بسازید:
  • كره كاكائو                         یك قاشق غذاخوری

  • لانولین                              یك قاشق غذاخوری

  • روغن بادام زمینی با روغن ذرت           نصف فنجان

  • آب                                   چهار قاشق غذاخوری آب


روغن‌ها را درون ظرفی به آرامی حركت دهید حرارت دهید تا ذوب شود، سپس آب را به آن اضافه كنید و هم بزنید. ماده به دست آمده را در ظرفی غیر فلزی بریزید و در یخچال بگذارید، هنگام استفاده، ‌مقداری كرم روی پوست گردن پخش كنید و از پایین به طرف بالا، پوست گردن را ماساژ دهید.

خرید آنلاین کارت شارژ


    کتاب رازهای جذب دیگران

جذب دیگران

 آیا از بازیچه شدن و مورد سوء استفاده قرار گرفتن خسته شده اید؟آیا گاهی اوقات احساس می کنید کسی به حرف شما توجه نمی کند و یا به اندازه کافی مورد احترام قرار نمی گیرید؟آیا تاکنون دوست داشته اید که کنترل هر مکالمه یا موقعیتی را در دست بگیرید؟شما میتوانید با مطالعه اسرار موجود در این کتاب هر فردی را به هر کاری که دوست دارید وادار کنید و دیگر احساس ناتوانی نکنید!
با مطالعه این کتاب شما به دنیایی وارد می شوید که علم روانشناسی در آن حاکم است و تشخیص دادن نیرنگها،تغییر دادن ذهن افراد یا کنترل کردن موقعیتها با استفاده از دستورالعملهای آسان و یک سری راهکارها و روشهای بسیار ساده امکان پذیر شده است.

              

 
خواندن این مطالب را نیز به شما توصیه میکنیم :ماسک گوجه فرنگی

از بین بردن منافذ باز پوست

تنگ کردن منافذ باز پوست

ماسک سفیده تخم مرغ

تنگ کردن منافذ باز پوست با سفیده تخم مرغ

روش های تنگ کردن منافذ پوست

ماسک ذرت

ماسک جو

بابونه و تنگ کردن منافذ پوست

ماساژ گردنلطفاً دیدگاه ها ، پرسش ها و تجربیات خود را در مورد منافذ باز پوست با ما در میان بگذارید

نام : *
ایمیل : *
دیدگاه : *
   

مونس در تاریخ 1391/09/23 نوشته:

عالی بود

sonya در تاریخ 1391/08/02 نوشته:

راه حل جيست براي منافز بوست لطفن

توییتر از Vine پرده برداشت

مهدی رحمتی از تیم ملی فوتبال کناره‌گیری کرد!

بزرگترین پازل جهان

فناوری جدید باتری با 10 برابر عمر باتری‌های کنونی

چشمتان چند مگاپیکسل است

جسد مجری «ورزش از نگاه‌ دو» در خانه‌اش کشف شد

خوردن گوشت بدن یک دوست برای زنده ماندن در سرما!!

جدول تغییرات ایجاد شده در تیم های لیگ برتر در نقل و انتقالات نیم فصل

شهاب حسینی و نگار جواهریان در "حوض نقاشی"

عکس روز - آقای رئیس جمهور دست به فرمان شد!

عکس - زین الدین زیدان در نقش بابا نوئل!!

طبخ کباب 150 متری در اوکراین

زنی که 11 سال مو های خود را کوتاه نکرده

افزایش بی سابقه قیمت بنزین در آمریکا

فوران آتشفشان اتنا در ایتالیا

سنگ فرش کردن مکانیزه خیابان در هلند

چتری برای حلزون

قروباغه بند انگشتی

اگر جذابم چرا مجرم؟ (قسمت ششم) بررسى "اولوتهاى رابطه"

رژیم های غذایی مبتنی بر گروه خونی - واکسن آنتی ژن

سربازان فرانسه در مالی

خشم مردم کره جنوبی از آزمایش هسته ای کره شمالی